Kategorie

Bestsellery

Jak wygląda zima w Hiszpanii?

Jak wygląda zima w Hiszpanii?

Wielkimi krokami zbliża się zima, dzieci z niecierpliwością czekają na pojawienie się pierwszych płatków śniegu, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak ta pora roku wygląda w Hiszpanii? Czy przez cały rok świeci tam słońce i jest gorąco czy może temperatura spada i pojawia się śnieg, tak jak w naszej części Europy?

Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Hiszpania jest bardzo górzystym krajem, co ma duży wpływ na różnice temperatur między jej północną i południową częścią. Na północy kraju często mży, wieje, występują mgły, a temperatura wynosi średnio 10'C. W centralnej Hiszpanii temperatury spadają poniżej zera i pojawiają się opady śniegu - szczególnie u podnóża gór, gdzie śnieg może się utrzymywać nawet przez cały rok! W Madrycie jest zimą chłodno i deszczowo, temperatura wynosi około 5'C. Natomiast na południu, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, mróz nie pojawia się wcale. Bywa deszczowo, ale temperatura wynosi średnio 15'C.

Jeśli więc planujecie zimą wypad do Hiszpanii i chcecie zobaczyć tam śnieg, to zdecydowanie wybierzcie do centralnej części kraju! I nie zapomnijcie o ciepłych kurtach - te dla dzieci możecie nabyć teraz w promocyjnych cenach -40% w Dulce Fashion Store :)

Skomentuj

*
**niepublikowany
*Link do strony http://
*

Follow us on Instagram

Produkt został dodany do porównania produktów!