Kategorie

Bestsellery

Czy Mikołaj odwiedza dzieci w Hiszpanii?

Czy Mikołaj odwiedza dzieci w Hiszpanii?

Wielu osobom może się to wydać zaskakujące, ale Mikołaj nie odwiedza hiszpańskich dzieci 6 grudnia. Co więcej, wiele z nich nie dostaje też prezentów na Boże Narodzenie!

Dzieci w Hiszpanii muszą na swoje prezenty poczekać odrobinę dłużej, ponieważ przynoszą im je Trzej Królowie, czyli Reyes Magos (Melchor, Gaspar y Baltasar), a nie popularny na całym świecie Święty Mikołaj. W okolicach 6 stycznia we wszystkich miastach i miasteczkach organizowane są pochody orszaków królewskich. W niektórych domach królowie zostawiają prezenty 5 stycznia wieczorem, w innych zaś w nocy. Często dzieci szykują dla nich na talerzyku przekąski. Radosne odpakowywanie prezentów następuje 6 stycznia z samego rana. W wielu domach w święto Trzech Króli podaje się el Roscón de Reyes, czyli specjalny rodzaj ciasta, które należy jeść bardzo ostrożnie, gdyż może kryć w sobie małe figurki lub pieniążki. Ten, komu się trafią powinien mieć zapewnione szczęście przez cały rok!

6 grudnia wypada za to w Hiszpanii Día de la Constitución Española, a 8 grudnia Día de la Inmaculada Concepción. Oba święta to dni wolne od pracy i to właśnie wtedy w wielu domach zaczynają pojawiać się świąteczne dekoracje – światełka, choinki i bardzo popularne w Hiszpanii szopki bożonarodzeniowe. Tak więc mimo iż dzieci nie odwiedza wtedy Mikołaj, to atmosfera i tak jest uroczysta i świąteczna! :)

Skomentuj

*
**niepublikowany
*Link do strony http://
*

Follow us on Instagram

Produkt został dodany do porównania produktów!